ВИЗИИ НАСПРОТИ РЕАЛНОСТА ВО ЛОГИСТИКАТА И ТРАНСПОРТОТ

Повеќето од нас возат автомобили со мотори на внатрешно согорување, патуваме со авиони, а електрификацијата кај железницата не ги исполнува

Повеќе

ДАЛИ НАСКОРО ДОБИВАМЕ НОВ ЛИДЕР НА ПАЗАРОТ ВО ГЛОБАЛНАТА ЛОГИСТИКА

Доколку дојде до планираната финализација на преземање на Global Integrated Logistics (GIL) од страна на ДСВ Паналпина, данската групација веројатно

Повеќе

СОПСТВЕНИЦИТЕ ГО ПРОДАВААТ GEFCO, ЦЕНАТА Е 2 МИЛИЈАРДИ ЕВРА?

Руските железници и производителот на автомобили „Stellantis“ ја ставија на продажба француската логистичка компанија GEFCO, објави Ројтерс во средата (23-ти

Повеќе

HUAWEI ОТВОРА ЛОГИСТИЧКИ ЦЕНТАР ЗА ЕВРОПСКИТЕ ПАЗАРИ ВО СЛОВЕНИЈА

Кинескиот технолошки гигант Хуавеи планира да воспостави главен регионален центар за Централна и Југоисточна Европа во Словенија, со изградба на

Повеќе

ПОШТА СЛОВЕНИЈА ЈА ТЕСТИРАШЕ ИСПОРАКАТА НА ПРАТКА СО БЕСПИЛОТНО ЛЕТАЛО

Пошта Словенија го изведе првиот тест-лет со беспилотно летало, со што ја испорача пратката до поштата во Вршич на Крањска

Повеќе