ШТО АКО ALFA ROMEO ВОВЕДУВА КАМИОН?

Ако тоа се случи и ако некое тешко комерцијално возило марка „Алфа Ромео“ некогаш ја види светлината на денот, тогаш кореанецот Таеканг ​​Ли треба дефинитивно да биде одговорен за дизајнот, кој подготви фасцинантен рендер.

Многумина се согласуваат дека автомобилите на италијанскиот производител се визуелно феноменално стилизирани, но вистинско ремек-дело е да се интегрира овој таканаречен автомобилски дизајн во таков гломазен објект како што е на фотографиите.

Ли успеа токму во тоа. Камионот има уникатен Scudetto дизајн на решетката од ладилникот, а сите други детали на предната страна на возилото недвосмислено укажуваат дека станува збор за производ на луксузна марка од Италија.

Дури и шасијата е нијансирана во боја што повеќето од нас ја сметаат за синоним за Алфа Ромео. Што друго да кажаме освен: Браво, Ли мајсторе!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *