ВОЗ ВО ИТАЛИЈА ИЗЛЕТА ОД ШИНИТЕ, ПРИ ШТО ЗАГИНАА ДВАЈЦА МАШИНОВОЗАЧИ

Две лица загинаа, а околу триесет се повредени кога брз воз кој ги поврзува Милано и Салерно утрово излета од

Повеќе